Joukkueet


arkisto

Kauden 2015-2016 futsal turnaukset:

 

6646 La la 9.1.16 10:45 Urheilukeskus, Vaasa Virkiä VIFK pk
6649 La la 9.1.16 12:15 Urheilukeskus, Vaasa VIFK/P05 Virkiä pk
6653 Su su 31.1.16 15:30 Urheilutalo, Lapua IK Virkiä pk
6655 Su su 31.1.16 17:00 Urheilutalo, Lapua Virkiä FC KIISTO pk
6643 La la 13.2.16 10:00 Ilmajokihalli Virkiä IK pk
6645 La la 13.2.16 10:55 Ilmajokihalli FC KIISTO Virkiä pk
6636 Su su 6.3.16 10:45 Urheilutalo, Lapua VIFK Virkiä pk
6639 Su su 6.3.16 13:00 Urheilutalo, Lapua Virkiä VIFK/P05 pk

 

Kesän harjoitukset:

Maanatai klo 16.30-18.00 Kiviristi 1 (Sedun puoli)

Keskiviikko klo 18.30-20.00 Kiviristi 2 (tunnelin puoli)

Perjantai klo 16.30-18.00 Simpsiö

Playbook harjoituksien videot löytyvät täältä:

http://fortumtutor.fi/jalkapallo/playbook/#tehtava0

 

2016 kesä

10 Pojat 10 Ke ke 25.5. 18:00 Honkalamäki B KuRy Virkiä pk
11 Pojat 10 Ke ke 25.5. 18:55 Honkalamäki A Virkiä IK pk
27 Pojat 10 Su su 19.6. 11:00 Kiviristi 2 B Virkiä Jalas pk
26 Pojat 10 Su su 19.6. 12:00 Kiviristi 2 A KieHa Virkiä pk
56 Pojat 10 Ke ke 29.6. 18:30 Prunttimäki ulkop.4 SJK-j valkoinen Virkiä pk
54 Pojat 10 Ke ke 29.6. 19:30 Prunttimäki ulkop.4 Virkiä SJK-j musta pk
42 Pojat 10 Su su 3.7. 12:00 Keskuskenttä B, Kauhava Sepsi-78 Virkiä pk
43 Pojat 10 Su su 3.7. 13:00 Keskuskenttä A, Kauhava Virkiä SJK-j 07 pk
58 Pojat 10 su su 7.8. 12:00 Keskuskenttä B, Kauhava APV/Musta Virkiä pk
59 Pojat 10 su su 7.8. 13:00 Keskuskenttä A, Kauhava Virkiä APV/Keltainen pk
79 Pojat 10 La la 13.8. 11:00 Kiviristi 1 B Virkiä Karhu/Sininen pk
78 Pojat 10 La la 13.8. 12:00 Kiviristi 1 A Karhu/Valkoinen Virkiä pk
96 Pojat 10 Su su 21.8. 15:00 Kiuaskallio 1 Virkiä Jalas pk
94 Pojat 10 Su su 21.8. 16:00 Kiuaskallio 1 Kanu Virkiä pk
108 Pojat 10 Ke ke 7.9. 18:00 Ravirata 3, Seinäjoki Virkiä Sepsi-78 pk
105 Pojat 10 Ke ke 7.9. 19:00 Ravirata 3, Seinäjoki SJK-j 07 Virkiä pk

 

 

 

Harrastemaksu on kevään hallikauden 25€/kk sen voi maksaa kahdessa erässä tai kokonaan.

Eräpäivät 15.3. ja 15.4.2016.

Tuulipuvut voi maksaa joukkueen tilille. Pelaajan tuulipuku 45€ ja aikuisen puku 60€.

Nordea Cup 2015

Joukkueet: APV, Sisu, Kanu x 2, Sepsi-78 x 2, Virkiä x 2                        
                        
Klo                 Kenttä 1               Kenttä 2    
                        
15.10-15.40        VIRKIÄ-APV        2-6    SISU-SEPSI-78    7-0
15.45-16.15        KANU-SEPSI-78    14-0    VIRKIÄ-KANU      6-1
16.20-16.50        VIRKIÄ-KANU       3-8    SEPSI-78-KANU    5-0
16.55-17.25        APV-SEPSI-78     20-1    SISU-VIRKIÄ 
    8-4
17.30-18.00        APV-KANU          6-1    SISU-KANU       13-1
18.05-18.45        VIRKIÄ-SEPSI-78   5-5    SEPSI-78-VIRKIÄ 
2-4

Patruuna-Areenassa on kioski ja pihalla makkaranmyyntiä.
Patruuna-Areenan osoite on Kustaa Tiituntie 12, 62100 Lapua, karttalinkki.

Lisätietoja: Liena Valo, 050-581 6370, lienavalo@gmail.com

 

 

 

Nordea Cup 2014
2006-syntyneiden tyttöjen ja poikien turnaus
pelataan sunnuntaina 16.03 Lapuan Patruuna Areenassa




Joukkueet: Kanu, Tepa, Luja x 2, Sepsi-78 x 2, Virkiä x 2

Otteluohjelma      Kenttä 1                Kenttä 2        

15.10-15.40        VIRKIÄ-TEPA      3-3    KANU-SEPSI-78   6-2

15.45-16.15        LUJA-SEPSI-78    6-0    VIRKIÄ-LUJA     2-6
16.20-16.50        VIRKIÄ-LUJA      2-6    SEPSI-78-LUJA   0-11  
16.55-17.25        TEPA-SEPSI-78    3-6    KANU-VIRKIÄ     3-1 

17.30-18.00        TEPA-LUJA        3-4    KANU-LUJA       2-2 
18.05-18.45        VIRKIÄ-SEPSI-78  3-2    SEPSI-78-VIRKIÄ 1-5  


Lisätietoja: Liena Valo 050-581 6370 liena.valo@luukku.com

Patruuna Areena: Kustaa Tiitun tie 12, 62100 Lapua  Kartta ja ajo-ohjeet

 

Virkiä Cup 2014

2006 syntyneille turnaus Lapuan Kiviristillä.
Mukana oli kahdeksan joukkuetta, Lapualta, Vaasasta, Seinäjoelta, Jyväskylästä ja Saarijärveltä.

Otteluohjelma/tulokset:

 

klo kenttä 1     kenttä 2  
12.00-12.30 Virkiä Valkoinen-Komeetat  3-2   Virkiä Sininen-SISU  2-3
12.40-13.10 FCS Whites-VIFK Vakoinen  3-3    FCS Blacks-VIFK Sininen  3-3
13.20-13.50 Virkiä Valkoinen-FCS Whites  3-6   Virkiä Sininen-FCS Blacks  2-6
14.00-14.30 Komeetat-VIFK Vakoinen  2-6   SISU-VIFK Sininen  1-3
14.40-15.10 Komeetat-FCS Whites  6-0   SISU-FCS Blacks  5-7
15.20-15.50 Virkiä Valkoinen-VIFK Vakoinen  0-9   Virkiä Sininen-VIFK Sininen  3-3
           
 

 

 

 
 
Ma 02.06 1700 Kanu Punainen - Virkiä   303474 Kiviristi 2 Turnaus4 Virkiä  
Ma 02.06 1700 Kanu Valkoinen -06 - Virkiä   303475 Kiviristi 2 Turnaus4 Virkiä  
Ma 02.06 1800 Virkiä - Kanu Punainen   303476 Kiviristi 2 Turnaus4 Virkiä  
Ma 02.06 1800 Virkiä - Kanu Valkoinen -06   303477 Kiviristi 2 Turnaus4 Virkiä
Ma 16.06 1800 Virkiä - APV   303486 Simpsiö Ponnstus luopunut / Virkiä järjestää Ponnistus
Ma 16.06 1900 KieHa - APV   303488 Simpsiö Ponnstus luopunut / Virkiä järjestää Ponnistus  
Ma 16.06 1950 Virkiä - KieHa   303487 Simpsiö Ponnstus luopunut / Virkiä järjestää Ponnistus
Ke 25.06 1800 Sepsi-78 valkoinen - Virkiä   306866 Ravirata Turnaus10 Sepsi-78 sininen
Ke 25.06 1900 SJK-juniorit valkoinen - Virkiä   306870 Ravirata Turnaus10 Sepsi-78 sininen
La 02.08 1400 Virkiä - Sepsi-78 sininen   306879 Harjoituskenttä Turnaus13 SJK-juniorit musta  
La 02.08 1500 Virkiä - SJK-juniorit musta   306881 Harjoituskenttä Turnaus13 SJK-juniorit musta
Su 17.08 1300 Virkiä - SoPS   306894 Kiviristi 1 Ponnstus luopunut / Virkiä järjestää Ponnistus Ponnistus  
Su 17.08 1400 SJK-juniorit -07 - Virkiä   308999 Kiviristi 1 Ponnstus luopunut / Virkiä järjestää Ponnistus Ponnistus  
Su 17.08 1500 SoPS - SJK-juniorit -07   306895 Kiviristi 1 Ponnstus luopunut / Virkiä järjestää Ponnistus Ponnistus  
Ma 01.09 1800 Jalas Valkoinen - Virkiä   306901 Kiuaskallio Turnaus18 Jalas Valkoinen  
Ma 01.09 1900 Virkiä - Jalas Sininen   306902 Kiuaskallio Turnaus18 Jalas Valkoinen  
Ma 01.09 2000 Jalas Sininen - Jalas Valkoinen   306903 Kiuaskallio Turnaus18 Jalas Valkoinen

 

Kokonaisuudessaan näkee otteluohjelman täältä:

http://www.resultcode.fi/sarjat/sarja_otteluohjelma.php?sarja_id=108427&piiri_id=100013